Művészettörténeti szempontból nemcsak maga a templomépület érdemel figyelmet, hanem belső berendezési tárgyai is, amelyeknek zöme népi alkotás. Az első helyen áll ezek közül a már említett, 1675-ben készült szárnyas oltár. Az oltár szekrénye (kerete) művészi arányérzékkel, finom ízléssel készült. A részletfaragványok s azok színezése is kifogástalan. Díszes, de nem túlzottan. Mind a szekrény, mind a rajta levő díszítőelemek a kornak (a XVII. sz. második fele) megfelelően reneszánsz, éspedig magyaros reneszánsz, de itt-ott már barokk elemeket is lehet rajta felismerni (pl. alul a predella szélső hajlított vonala és fent a félköríves képkeret).
Sajnos sem a szekrény, sem a rajta, illetőleg benne levő festmények készítőjéről semmit sem tudunk. Pedig csíki viszonylatban sem áll egyedül. Nagyon hasonlít hozzá a zsögödi szárnyas oltár; már egyszerűbb keretű a csatószegi és az 1950-ben tűz martalékává vált szentimrei Margit-kápolnában levő oltár. Ezeken kívül még több, műemlék értékű régi szárnyas oltárról tudunk; közülük az 1510-ből való csíkszentléleki, az 1543-ból való s a delneihez szintén hasonlító csíkmenasági és a XV-XVl. sz.-ból származó csíksomlyói oltár ma múzeumban van elhelyezve.
A csíkdelnei szárnyas oltár 3 m széles és 4,50 m magas. Az oromzaton, a szemöldök felett levő félköríves záródású kép Krisztust ábrázolja a Golgotán. Alatta, a szemöldök díszes faragványaira szegezve egy pajzs, abban az 1675-ös évszám, feltételezhetően a készítés éve. Az oromzaton kétoldalt egy-egy kicsi félköríves záródású tábla, amelyekre Péter és Pál apostol van ráfestve. A predella közepén, a szentségtartó fülke ajtaját két oldalról egy-egy barokkos ábrázolású angyal fogja közre. Ha az oltár két szárnya csukva van, a közbelső nagy fülke hátsó lapján Keresztelő János álló alakja látható. A szárnyakon négy darab deszkára festett olajfestmény van: ezek közül a két baloldali a karácsonyi, a két jobb oldali a pünkösdi ünnepkörből vett jeleneteket ábrázolja, éspedig:
- az angyali üdvözlet,
- Jézus születése,
- Jézus mennybemenetele,
- az első pünkösd.
Ha ellenben a két szárnyat kinyitjuk, s az eltakarja a középső fülkét, az így láthatóvá váló nyolc kép a húsvéti ünnepkört jeleníti meg:
- Jézus a Gecsemáné kertben,
- Júdás csókkal elárulja Jézust,
- Jézus kicsúfolása,
- Jézus tövissel való megkoronázása,
- Jézus megostorozása,
- Veronika kendőt nyújt a leroskadó Jézusnak,
- Jézus sírbatétele,
- Jézus feltámadása.
A kompozíció a nyugati egyházi művészetben akkoriban készült metszetekre emlékeztet. A képek általában elég jók, legszebb művészi kivitelezésű a Jézus születése című képen Szent József feje.